Potera, vendos tjetër rekord!

Formula 1

Potera, vendos tjetër rekord!

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 18:10
Potera

“Çmendet” Skender Potera, vendos tjetër rekord!

Për vetëm 07.944 sekonda Skender Potera e ka kaluar distancën prej 402 metrave në garën Drag Race III, duke arritur shpejtësinë prej 295 kilometra në orë.

Gogi edhe më parë e mbante rekordin e kësaj piste (08.022), por paraqitja e së dielës ishte thjesht fantastike.

Diçka të tillë ai e pati paralajmëruar edhe dy ditë para garës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat