Italiani rihap garën për titull me kampionin e botës në fuqi!

Formula 1

Italiani rihap garën për titull me kampionin e botës në fuqi!

Më: 4 shtator 2022 Në ora: 15:07
Banjaja

Italiani rihap garën për titull me kampionin e botës në fuqi!

Françesko Banjaja ka rritur një tjetër sukses në garën e sotme të Çmimit të Madh të Misanos.

Italiani siguroi fitoren e katërt radhazi duke shkurtuar në 30 pikë diferencën me kryesuesin e kampionatit dhe kampionin e botës në fuqi Fabio Kuartararo.

Banjaja realizoi një garë perfekte duke arritur të ruaj kryesimin deri në xhiron e fundit gjë që i siguroi një tjetër fitore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat