Do të drejtojë makinën e “Alpin”-it?!

Formula 1

Do të drejtojë makinën e “Alpin”-it?!

Më: 14 shtator 2022 Në ora: 17:09
Sebastian Vettel

Do të drejtojë makinën e “Alpin”-it?!!

Ish kampioni i botës në Formula 1, Sebastian Vettel, paralajmëroi se në fund të këtij sezoni do të tërhiqet nga ky sport, mirëpo mediat gjermane dhe ato angleze, raportojnë se piloti gjerman, mund të vazhdojë karrierën te skuadra “Alpin”.

Sipas mediave botërore, Fernando Alonso do të jetë zëvëndësimi i Fetellit të skuadra “Aston Martin”, ndërsa skuadra “Alpin” është në kërkim tëë kolegun të Estan Okon-it, andaj pritet që të organizojë disa gara në pistën “Hungaro-Ring”, para garës për Çmimin e Singaporit më 2 tetor.

Në testimet do të paraqiten 4 pilotët kandidat si: Nik de Vrij, Xhek Duhan, Mik Shumaher dhe Sebastian Fetel. Mediat në Angli raportojnë se në garë do të jetë edhe kampioni i garave “IndiKar” në SHBA, Kolton Herta, i cili ka ambicje që të vazhdojë karrierën në Formula 1.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat