Arjeta Rysha, gruaja që po sundon në automobilizmin e Kosovës 

Formula 1

Arjeta Rysha, gruaja që po sundon në automobilizmin e Kosovës 

Nga: K. Goca Më: 31 dhjetor 2022 Në ora: 19:22
Arjeta e Sedati, burrë e grua

Arjeta Rysha është sportiste e veçantë në sportin e automobilizmit. 

Ajo është kampione e Kosovës në garën më të vështirë, në garë malore.

Kush është motivi kryesor i saj për fitore dhe tituj?

Image

E kush tjetër përveç bashkëshortit të saj, Sedatit, që nuk kursen asgjë. 

Ai është menaxher i Arjetës dhe arkitekt i rezultateve dhe sukseseve.   

“Vitin 2022 e shoh vit të mbarë dhe të suksesshëm sidomos në autosport.

Këtë vit jam shpall kampione në garë malore kategoria e 3-të, ndërsa në autosllallom kampione e kategorisë 4-të dhe nënkampione. plasmani gjeneral”, tha Arjeta për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Me një fjalë, gruaja që po sundon në automobilizmin e Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat