Verstappen nuk ka rivalë

Formula 1

Verstappen nuk ka rivalë

Më: 18 maj 2024 Në ora: 17:59
Verstappen

Piloti i Red Bull do të niset i pari edhe në Imola, pasi ka siguruar “Pole Position” e shtatë radhazi sezonal në Formula 1.

Nga vendi i dytë do të niset McLarens i Piastrit (i hetuar për pengim), ndërsa i treti Norris.

Zhgënjejnë pilotët e Ferrarit në garën e shtëpisë.

Max Verstappen do të nisë sërish nga “Pole Position në Çmimin e Madh të Emilia Romanjës, etapa e shtatë e Kampionatit Botëror F1 2024.

Holandezi i Red Bull konfirmoi pamëshirshmërinë e tij dhe e mbylli Q3 me një kohë monstruoze 1'14''746, duke arritur “Polin” e shtatë radhazi të sezonit, i teti duke marrë parasysh fundjavën e fundit të 2023.

Zhgënjim për Ferrarin, të cilët pasi i bënë tifozët e Imolas të ëndërronin në provat e lira, nuk mundën të kalonin përtej vendit të 4-t dhe të 5-të, me Charles Leclerc përpara Carlos Sainz.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat