Dashurie Sefa fituese e garës së parë

Formula 1

Dashurie Sefa fituese e garës së parë

Më: 2 qershor 2024 Në ora: 23:50
Dashurie Sefa

Dashurie Sefa është fituese e garës së parë për kampionatin e sivjetmë në disiplinën auto sllallom me vetura elektrike.

Anëtarja e Eurogoma RT pati kohën e përgjithshme prej 01:16:026 minuta.

“Nuk kam garuar që nga viti 2019, sot për herë të parë me veturë elektrike.

Sot dola e para dhe shpresoj që në të ardhmen të vazhdoj me këtë ritëm, madje me rezultate edhe më të mira”, ka thënë Dashurie Sefa pas fitores.

Në pozitën e dytë u rendit Dalina Potera po ashtu e Eurogoma RT me kohën 01:17.009.

Në podium u gjend edhe Arjeta Rysha e AK Ferizajt me kohë 01:18.848 minuta.

Në konkurrencën ekipore, e para u rendit Eurogoma RT, ndërsa pozita e dytë i takoi AK Ferizajt.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat