Policia në realizim të planit “Kontrolli i automjeteve dhe mjeteve të transportit rrugor për respektimin e masave anti covid”

Gjilani

Policia në realizim të planit “Kontrolli i automjeteve dhe mjeteve të transportit rrugor për respektimin e masave anti covid”

Më: 22 prill 2021 Në ora: 20:14
Policia

Policia e Kosovës (PK), në kuadër të rajonit të Gjilanit po vazhdon të zbatoj planet vepruese përmes së cilit synohet kontrolli i automjeteve dhe mjeteve transportuese në aspektin e qarkullimit rrugor dhe respektimit të masave anti COVID-19.

Po ashtu me qëllim të respektimit të masave mbrojtëse, parandalimit të përhapjes së pandemisë dhe interesit të shëndetit publik, Policia e Kosovës në Rajonin e Gjilanit është duke realizuar detyra konkrete në gjithë territorin e Rajonit të Gjilanit, duke aplikuar kontrolle të përbashkëta në trafik, në transportin e udhëtarëve, në qendra tregtare, lokale afariste etj., përfshirë edhe shqiptimin e gjobave ndaj atyre që nuk zbatojnë këto masa.

Policia e Kosovës vazhdon të apelojë te të gjithë qytetarët që t’u përmbahen rregullave dhe të respektojnë masat anti COVID, të mbajnë distancën, të vendosin maskën , në mënyrë që së bashku të ndikojmë në ruajtjen e shëndetit publik.

Gjatë njëzet e katër orëve të fundit për mos respektim të masave anti COVID-19 nga ana e Policisë së Kosovës janë shqiptuar gjithësejt tetëdhjetë e tetë (88) fletëparaqitje për të gjithë ata persona që janë taku në kundërshtim me këto masa ka njoftuar Ismet Hashani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat