Gjilani nënshkruan marrëveshje mirëkuptimi me Ministrinë e Ekonomisë për Efiçiencë të Energjisë

Gjilani

Gjilani nënshkruan marrëveshje mirëkuptimi me Ministrinë e Ekonomisë për Efiçiencë të Energjisë

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 16:58
Pamje nga takimi

Gjilani nënshkruan marrëveshje mirëkuptimi me Ministrinë e Ekonomisë për Efiçiencë të Energjisë në shkollën “Skënderbeu” dhe “Thimi Mitko”.

Nënkryetari i Gjilanit, Arbër Ismajli, në emër të kryetarit Haziri, ka nënshkruar të mërkurën marrëveshje mirëkuptimi me Ministrinë e Ekonomisë, e cila përfaqësohej nga zyrtara e lartë për Buxhet dhe Financa, Besa Kerqeli, për për Efiçiencë të Energjisë në shkollën “Skënderbeu” (Përlepnicë) dhe “Thimi Mitko”.

Sipas kësaj marrëveshjeje, në këto dy shkolla do të financohen afro 230 mijë euro.

Nënkryetari Arbër Ismajli e ka falënderuar përfaqësuesen e Ministrisë së Ekonomisë për partneritetin me Gjilanin në këto dy projekte të rëndësishme për dy shkollat, “Skënderbeu” (Përlepnicë) dhe “Thimi Mitko”.​

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat