Haziri viziton Qendrën e Rehabilitimit në Gjilan, zotohet për mbështetje institucionale

Gjilani

Haziri viziton Qendrën e Rehabilitimit në Gjilan, zotohet për mbështetje institucionale

Më: 28 shtator 2021 Në ora: 17:29
Foto

Kryetari i tanishëm i Gjilanit, Lutfi Haziri, i cili do të kandidojë edhe për një mandat në zgjedhjet e 17 tetorit, ka vizituar Qendrën e Rehabilitimit “Labyrinth” në Gjilan, me ç’rast është zotuar për mbështetje institucionale në mandatin e ri.

Haziri ka përgëzuar këtë qendër për punën e madhe që kanë bërë lidhur me rehabilitimin e personave që janë përdorues të narkotikëve.

“Qendra Labyrinth ka bërë punë të madhe në rehabilitimin e personave, të cilët kanë qenë përdorues të narkotikëve. Ky është një mision jo i lehtë dhe për këtë shpreh vlerësimin tim më të lartë. Këtë Qendër e kemi mbështetur me të gjitha mundësitë komunale, ndërkaq në mandatin e ri do të punojmë bashkë në strategjinë për identifikim të hershëm të nxënësve në shkolla, në mënyrë që ta parandalojmë këtë dukuri”, ka thënë kryetari Haziri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat