Ky është plani i Lutfi Hazirit për punësimet në Gjilan

Gjilani

Ky është plani i Lutfi Hazirit për punësimet në Gjilan

Më: 10 nëntor 2021 Në ora: 22:49
Lutfi Haziri

Kandidati nga Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK) për kryetar të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka treguar planin e tij për punësimin në Gjilan.

Haziri ka treguar për programet që planifikojnë të japin ‘startup-e’ për të rinjtë, që të fillojnë aktivitetet e tyre në kuadër të vetpunësimit.

Sipas rezultateve përfundimtare të KQZ-së për rundin e parë të zgjedhjeve në Gjilan, kandidati i LVV-së, Alban Hyseni ka siguruar 44,71 për qind te votave.

Kurse kandidati Lutfi Haziri nga LDK ka marrë 43,51 për qind..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat