Dalin detaje për rastin e polices në Gjilan, dyshohet se vrau veten tek varri i motrës që i vdiq muaj më parë

Gjilani

Dalin detaje për rastin e polices në Gjilan, dyshohet se vrau veten tek varri i motrës që i vdiq muaj më parë

Më: 15 nëntor 2021 Në ora: 10:07
Ilustrim

Një person pa shenja jete është gjetur gjatë ditës së djeshme në varrezat e qytetit të Gjilanit.

Si fillim është raportuar se trupi i pajetë është i një femre, derisa është thënë se e njëjta ishte pjesëtare e Policisë së Kosovës.

Në raportin 24 orësh sot është theksuar se në vendin e ngjarjes është gjetur dhe sekuestruar një armë, ndërsa nga ekipi mjekësor është konstatuar vdekja e viktimës.

“Gjilan, 14.11.2021 – 15:55. Është raportuar se viktima femër kosovare, pjesëtare e PK-së, është gjetur pa shenja jete. Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe sekuestruar një armë, ndërsa nga ekipi mjekësor është konstatuar vdekja e viktimës. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. Rasti vazhdon të hetohet.”.

E sipas mediave lokale, rreshterja e policisë në Gjilan, Ajtene Islami vrau veten tek varri i motrës së saj e cila e kishte vdekur para disa muajve nga një sëmundje e rëndë.

Vdekja e saj është cilësuar si e dyshimtë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat