Muharrem Salihu, zëri i shqiptarëve të Kosovës Lindore nderohet me mirënjohje nga Komuna e Gjilanit dhe Lëvizja “Vatra”

Gjilani

Muharrem Salihu, zëri i shqiptarëve të Kosovës Lindore nderohet me mirënjohje nga Komuna e Gjilanit dhe Lëvizja “Vatra”

Nga: M.L. Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 14:48
Muharrem Salihu

Aktivisti politik nga komuna e Medvegjës, Muharrem Saliu është nderuar me mirënjohje nga kryetari në detyrë i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri.

KJo mirënjohje iu dha Salihut në nderim të sukseseve të arritura dhe angazhimin e vazhdueshëm për të drejtat e shqiptarëve dhe nismat politiko-ekonomike në ruajtjen e identitetit kombëtare në Kosovën Lindore.

Image
Mirënjohja nga Komuna e Gjilanit

Aktivisti Salihu mori mirënjohje edhe nga Lëvizja Qytetare Vatra, e cila vepron në komunën e Gjilanit.

Kryetari i Kësaj Lëvizjeje, Kushtrim Kadriu nderoi Salihun me mirënjohje për kontributin e tij në emancipimin e popullit shqiptar të Kosovës Lindore.

Kujtojmë se Muharrem Salihu, është një ndër zërat më të fuqishim që ngre shqetësimin e vazhdueshëm lidhur me masivizimin e adresave të shqiptarëve të Kosovës Lindore nga autoritetet serbe.

Image
Mirënjohja nga Lëvizja Vatra

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat