Mashtruan me peshën e bukës, gjobiten me nga 1 mijë euro dy furra në Kosovë

Gjilani

Mashtruan me peshën e bukës, gjobiten me nga 1 mijë euro dy furra në Kosovë

Më: 11 mars 2022 Në ora: 09:35
Foto ilustrim

Dy furra në komunën e Gjilanit janë gjobitur me nga 1 mijë euro.

Ngjarja ka ndodhur pasi që kishin mashtruar me peshën e bukës që shisnin.

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, Drejtoria e Inspekcionit ka bërë me dije se gjatë inspektimit kanë gjetur se në këto furra, buka për të cilën deklaronin se është 500 gramë, në realitet peshon më pak.

“Drejtoria e Inspekcionit siguron qytetarët që ankesat dhe kërkesat e tyre do të shqyrtohen me seriozitet të plotë. Mashtrimet të cilat janë në dëmin e qytetarit do t’i parandalojmë dhe nuk të ketë tolerime”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat