Hyseni flet për stafin civil të komunës: Nuk mund të merrem me mësim tërë ditorë

Gjilani

Hyseni flet për stafin civil të komunës: Nuk mund të merrem me mësim tërë ditorë

Më: 31 mars 2022 Në ora: 14:16
Alban Hyseni

Sot është duke u mbajtur seanca e rregullt e Kuvendit Komunal të Gjilanit, pika e parë e rendit të ditës ka qenë pyetje dhe përgjigjje.

Pasi ka marrë disa pyetje nga asambleistët kryetari Hyseni i është përgjigjur shumë pytjeve.

Ai ka folur edhe për stafin civil, ku në fillim të mandatit të tij disa zyrtarë gjatë inspektimit në zyret e tyre, ai ka hasur në alkohol dhe cigare ku më pas ka shqiptuar 13 gjoba.

Kryetari Hyseni, ka folur për stafin civil i cili thotë se nuk mund të mirret mësim tërë ditorë, për derisa zyrtarët në zyre lëshojn muzikë për shkak se janë të dehur dhe unë nuk mundem të merrem më këto punë, nuk mundem të merrem me mësim tërë ditorë kur kemi probleme bazike dhe elementare, kemi mungesë elementare të kulturës dhe edukatës dhe jo rastësisht nuk kam shqiptuar 13 gjoba ndaj tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat