Policia deklarohet për rastin ku dy meshkuj me dhunë fusin një grua në veturë - Bota Sot
Policia deklarohet për rastin ku dy meshkuj me dhunë fusin një grua në veturë

Kronikë e zezë

Policia deklarohet për rastin ku dy meshkuj me dhunë fusin një grua në veturë

Më: 24 qershor 2019 Në ora: 13:35
Foto ilustrim

(E plotësuar)-  Dy persona të dyshuar kanë futur me forcë një grua në një veturë dhe janë larguar nga vendi i ngjarjes.

Rasti ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Fushë-Kosovë dhe ky rast është konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës.

“Aktualisht në koordinim me institiucionet kompente jemi duke punuar me qëllim të sqarimit të çdo rrethane që lidhet me këtë ngjarje”, ka thënë  zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Ndryshe në pamjet e publikuara në internet shihet se si gruaja me forcë futet në veturë përderisa dëgjohet teksa bërtet për ndihmë.

***

Mëngjesin e sotëm në lagjen “Pajazit Islami” në Fushë Kosovë, dy burra e kanë futur me dhunë një grua në veturë.

Gruaja është parë teksa ndërhyn gjatë konfliktit verbal në mes dy burrave.

Derisa të dy i vërsulen gruas, njëri prej tyre ia vendos dorën në gojë dhe të dy bashkë e fusin atë me forcë në veturë.

Ajo dëgjohet duke kërkuar ndihmë, ndërkaq që tërhiqet drejt me forcë drejt veturës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...