Po bënin gara në rrugën Lipjan-Veternik, gjobiten shoferët

Kronikë e zezë

Po bënin gara në rrugën Lipjan-Veternik, gjobiten shoferët

Më: 22 prill 2024 Në ora: 16:57
Ilustrim

Njësia për Kontroll të Autostradave në kuadër të planit “Parandalimi i garave ilegale të shpejtësisë në autostrada” ka identifikuar shoferët duke bërë gara ilegale të shpejtësisë në rrugën Lipjan-Veternik.

Sipas njoftimit nga policia, shoferët janë gjobitur me nga 400 euro, katër pikë negative dhe nga 10 muaj iu është ndaluar drejtimi I mjetit me veprim motorik.

Njoftimi i plotë:

"Identifikimi i garave ilegale të shpejtësisë në autostradë”

Njësia për Kontroll të Autostradave në kuadër të planit "Parandalimi i garave ilegale të shpejtësisë në autostrada” ka identifikuar shoferët duke bërë gara ilegale të shpejtësisë, të njëjtit janë gjobitur me nga 400 €, 4 pikë negative dhe nga 10 muaj iu është ndaluar drejtimi i mjetit me veprim motorik.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat