Serbi sulmon një polic të Kosovës, e bën për spital - Bota Sot
Serbi sulmon një polic të Kosovës, e bën për spital

Kronikë e zezë

Serbi sulmon një polic të Kosovës, e bën për spital

Më: 26 janar 2020 Në ora: 10:17
Foto ilustrim

Një zyrtar i policisë se Kosovës është sulmuar fizikisht.

Një serb është arrestuar në Lipjan, pasi në gjendje të dehur ka sulmuar fizikisht një zyrtar policor, i cili ka pranuar tretman mjekësor.

“Rr. Xhevdet Breznica, Lipjan 25.01.2020-03:10. Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Serb pasi që i njëjti në gjendje të dehur, dhe duke i refuzuar t’iu bindet urdhrave të zyrtarëve policor për t’u identifikuar e ka sulmuar fizikisht njërin nga zyrtarët policor, i cili ka pranuar tretman mjekësor. Në konsultim me prokurorin, i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt. Rasti është duke u hetuar”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat