Zbulohet parcela e mbjellë me 92 fidanë kanabis në pyll, arrestohen 3 persona në Tepelenë - Bota Sot
Zbulohet parcela e mbjellë me 92 fidanë kanabis në pyll, arrestohen 3 persona në Tepelenë

Kronikë e zezë

Zbulohet parcela e mbjellë me 92 fidanë kanabis në pyll, arrestohen 3 persona në Tepelenë

Më: 21 qershor 2020 Në ora: 09:47
Parcela

Tre persona janë vënë në pranga pasi kishin mbjellë 92 fidanë kanabis në një zonë të pyllëzuar në vendin e quajtur ''Kobuz'' në Kurvelesh.

Të arrestuarit janë shtetasit K. Meca, Sh.Kondi dhe M.Kondi, banorë në fshatin Memaliaj dhe në fshatin Salari, Tepelenë.

Kapja dhe arrestimi i tyre në flagrancë u bë e mundur nga Policia Vendore e Gjirokastrës në bashkëpunim me Policinë e Tepelenës.

''Këta shtetas në bashkëpunim me njeri-tjetrin në vendin e quajtur Kobuz , në një zonë të fshatit Gusmar të Njësisë Administrative Kurvelesh, një një zonë të pyllëzuar, kishin kultivuar 92 fidanë narkotikë kanabis'', thuhet në njoftimin e policisë.

Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një automjet që përdorej nga këta shtetas, katër aparate celular dhe sende të tjera.

Materialet në ngarkim të shtetasve të mësipërm i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat