Tentuan të kultivojnë kanabis në banesat e tyre, arrestohen dy vëllezër në Bulqizë

Kronikë e zezë

Tentuan të kultivojnë kanabis në banesat e tyre, arrestohen dy vëllezër në Bulqizë

Më: 25 shtator 2020 Në ora: 08:32
Foto ilustrim

Dy vëllezër në Bulqizë janë arrestuar për kultivim të bimëve narkotike.

Në pranga kanë rënë shtetasit N. S., 58 vjeç dhe B. S., 46 vjeç, banues në Zerqan.

Sipas policisë, këta dy shtetas kishin tentuar të kultivojnë bimë narkotike në
banesat e tyre.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Dibër, për veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat