​Në Skenderaj arrestohet një person për veprën penale “lëndim i lehtë trupor”

Kronikë e zezë

​Në Skenderaj arrestohet një person për veprën penale “lëndim i lehtë trupor”

Më: 30 shtator 2022 Në ora: 08:55
Policia e Kosovës

Në orët e pasdites së datës 28 shtator 2022, në Stacionin Policor Skenderaj, është raportuar dhe është iniciuar një rast me elemente të veprës penale ,,lëndim i lehtë trupor”.

Një qytetar ka raportuar se ai ishte sulmuar nga një qytetar tjetër i dyshuar.

Viktima ka kërkuar tretman mjekësor.

Lidhur me rastin janë ndërmarrë veprime të nevojshme hetimore, me ç ‘rast është identifikuar dhe të enjten është arrestuar personi i dyshuar A.T., 20 vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës.

Rasti është iniciuar dhe po hetohet si vepër penale ,,lëndim i lehtë trupor”. Për të dyshuarin është caktuar masa e ndalimit policor për 48 orë.

“Skenderaj, 29 Shtator 2022- Në orët e pasdites së datës 28 shtator 2022, në rrugën ,,18 Qershori”, në Stacionin Policor Skenderaj, është raportuar dhe është iniciuar një rast me elemente të veprës penale ,,lëndim i lehtë trupor”. Sipas deklarimit të viktimës bëhet e ditur se ai ishte sulmuar nga i dyshuari, viktima ka kërkuar tretman mjekësor. Lidhur me rastin janë ndërmarrë veprime të nevojshme hetimore, me ç ‘rast është identifikuar dhe me datën 29.09.2022 është arrestuar personi i dyshuar A.T., 20 vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës. Të gjitha veprimet e ndërmarra i janë paraqitur prokurorit të rastit. Rasti është iniciuar dhe po hetohet si vepër penale ,,lëndim i lehtë trupor”. Pas intervistimit, të dyshuarit me aktvendim të prokurorit i është caktuar masa e ndalimit policor për 48 orë”, njofton policia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat