​Therje me thikë në Istog

Kronikë e zezë

​Therje me thikë në Istog

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 09:14
Foto ilustrim

Tre persona të mitur janë arrestuar mbrëmë në Istog, pasi që të njëjtit, dyshohet se për shkak të një mosmarrëveshje të mëhershme, kanë sulmuar fizikisht me mjet të mprehtë-thikë viktimën mashkull kosovar, të cilit i kanë shkaktuar lëndime. 

Viktimës i është ofruar tretman mjekësor.

Ndërsa njësitet policore kanë gjetur dhe konfiskuar mjetin-thikën, e cila dyshohet se është përdorur në rast. 

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat