‘Dëgjohen ulërima’, Policia kap mat prostitutën shqiptare - Bota Sot
‘Dëgjohen ulërima’, Policia kap mat prostitutën shqiptare

Kronikë e zezë

E hënë, 22 tetor 2018

‘Dëgjohen ulërima’, Policia kap mat prostitutën shqiptare

Më: 22 nëntor 2017 Në ora: 17:58
Foto ilustrim

“Dëgjohen ulërima nga një apartament në qendër të qytetit”. Është ky alarmi i dhënë përmes një telefonate në komisariatin e Cassino (komunë në Frosinone, Itali) mbrëmjen e djeshme.

Kjo vuri në lëvizjen efektivët, të cilët mësynë në apartament. Siç raportojnë sot mediat lokale, aty agjentët gjetën një grua shqiptare, një rumune, një brazilian dhe një të ri italian.

Nga verifikimet, rezulton se dy vajzat ushtronin prostitucion, duke fiksuar takimet përmes një sajti “të specializuar” në internet.

Gjithashtu, u zbulua se pronares së apartamentit i jepeshin 30 euro në ditë, për të kryer aty aktivitetin e prostitucionit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test