Dhunoi të atin, prangoset 28 vjeçari në Bulqizë - Bota Sot
Dhunoi të atin, prangoset 28 vjeçari në Bulqizë

Kronikë e zezë

E diel, 18 nëntor 2018

Dhunoi të atin, prangoset 28 vjeçari në Bulqizë

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 09:09
Policia shqiptare

Dhunë në famijë ne Bulqizë. Ka qenë babai i cili ka denoncuar të bririn për dhunë. Ndërkohë që 28 vjeçari banues në Bulqizë është arrestuar nga policia për ushtrim dhune ndaj babait të tij. Në pranga ka rënë Dhionis Hysa pas deshmisë së të atit përballë uniformave blu.

Sipas njëftimit të policisë,  "Arrestimi i shtetasit të lartëpërmendur  u bë pasi në Komisariatin e Policisë Bulqizë është paraqitur dhe ka bërë kallzim shtetasi H.H,  60 vjeç, se djali i tij  Dhionis Hysa , në banesën e tyre,  ka ushtruar dhunë fizike ndaj tij".

Policia ka depozituar materialet  për këtë çeshtje në Prokurorisë Rrethit  Gjyqësor  Dibër  për veprën penale “Dhunë në familje".

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test