Fier, arrestohet 24-vjeçari, sekuestrohen drogë dhe armë - Bota Sot
Fier, arrestohet 24-vjeçari, sekuestrohen drogë dhe armë

Kronikë e zezë

Fier, arrestohet 24-vjeçari, sekuestrohen drogë dhe armë

Më: 13 nëntor 2018 Në ora: 09:35
Ilustrim

Policia e Fierit ka vijuar operacionin për “Ndëshkimin e të fortëve”, duke sekuestruar armë, drogë e municione luftarake.

Skuadra “Shigjetat” në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, goditën një rast të armëmbajtjes pa leje.

Mësohet se u arrestua në flagrancë shtetasi A. U., 24 vjeç, banues në Patos.

Gjatë kontrollit të ushtuar në automjetin e tij tip ‘Benz’, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 2 armë zjarri pistoletë, 2 krehra dhe 2 fishekë.

Gjithashtu nga kontrolli i ushtruar në banesën e tij në Patos, i është gjetur një sasi lënde narkotike e dyshuar kanabis sativa.

Policia njofton se kontrollet do të vijojnë në gjithë Qarkun e Fierit për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...