Librat më të mirë të vitit 2021

Libra

Librat më të mirë të vitit 2021

Më: 20 dhjetor 2021 Në ora: 20:24
Foto ilustrim

Ia dolët një viti të vështirë. Në këtë kohë keni nevojë për pak dramë e pak fantazi.

Kështu, janë listuar disa nga librat më të mirë të vitit 2021, të cilët mund t’i keni edhe ju dhe i përkasin pothuajse çdo fushe.

1. The Island of Missing Trees – Elif Shafak

2. Bodies of Light – Jennifer Down

3. The Imitator – Rebecca Starford

4. No One is Talking About This – Patricia Lockëood

5. The Revolution According to Raymundo Mata – Gina Apostol

6. Intimacies – Katie Kitamura

7. Once There Were Wlves – Charlotte McConaghy

8. Love Objects – Emily Maguire

9. Aphasia – Mauro Javier Cardenas

10. Harlem Shuffle – Colson Whitehead

11. Scary Monsters – Michelle de Kretser.

Aventurat keni mundësi t’i përjetoni edhe jashtë librit, por nuk ka aventurë më të këndshme sesa të keni në duar një libër dhe të hyni në botën imagjinare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat