Bahtiri pasi Mitrovica u fut në zonën e kuqe: Shpresoj që ky vendim është marrë pa ndonjë qëlllim

Mitrovica

Bahtiri pasi Mitrovica u fut në zonën e kuqe: Shpresoj që ky vendim është marrë pa ndonjë qëlllim

Më: 15 janar 2021 Në ora: 18:21
Agim Bahtiri

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka reaguar pasi kjo komunë u vendos në zonën e kuqe për masat anti-Covid.

Sipas tij, ky vendim është i padrejtë, pasi numri i rasteve me COVID nuk ka kaluar mbi 120 në javën e fundit.

“Vendimi i Ministrisë së Shëndetësisë që Mitrovica të futet në Zonën e Kuqe për masat anti-COVID-19 është i padrejt, pasi që në bazë të numrit të popullsisë dhe praktikave të zbatuara deri më tash, komuna jonë duhet ta kaloj numrin prej 120 rasteve me COVID-19 për t’u futur më këtë zonë”, ka shkruar Bahtiri në Facebook.

Ai shpreson se ky vendim sipas tij, i padrejtë është marrë pa ndonjë qëlllim.

Postimi i plotë

Vendimi i Ministrisë së Shëndetësisë që Mitrovica të futet në Zonën e Kuqe për masat anti-COVID-19 është i padrejt, pasi që në bazë të numrit të popullsisë dhe praktikave të zbatuara deri më tash, komuna jonë duhet ta kaloj numrin prej 120 rasteve me COVID-19 për t'u futur më këtë zonë.

Sipas statistikave zyrtare të publikuara nga IKShP-ja në Mitrovicë për shtatë ditë kanë rezultuar 106 raste pozitiv me COVID-19.

Shpresoj që ky vendim i padrejt është marrë pa ndonjë qëllim dhe kërkoj nga ministri i Ministrisë së Shëndetësisë, z.Armend Zemaj që t'i verifikoj statistikat dhe ta rishqyrtoj këtë vendim.

AB

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat