Agolli viziton shoqatën e pensionistëve: Premton transport falas për ta, shërbime mjekësore në shtëpi dhe banjë në Shalë

Mitrovica

Agolli viziton shoqatën e pensionistëve: Premton transport falas për ta, shërbime mjekësore në shtëpi dhe banjë në Shalë

Më: 6 tetor 2021 Në ora: 20:26
Pamje nga vizita

Kandidati i LDK-së për kryetar të Mitrovicës, Armend Agolli ka vizituar sot shoqatën e pensionistëve.

Agolli tha se do të ofroj transport urban falas për pensionistët, shërbime mjekësore në shtëpi, qendra rehabilituese (banjë) në Shalë dhe ndërtimin e shtëpisë së pleqëve.

Agolli tha se këto nuk janë thjeshtë premtime por se do të realizohen.

Postimi i plotë:

Kam takuar sot shoqatën e pensionistëve, nga të cilët kam dëgjuar rrëfimet e tyre për hallet e shumta të pensionistëve.

Janë disa aspekte të programit tim të cilat lidhen me mirëqenien e të moshuarve:

- transport urban falas për të gjithë pensionistët;

- shërbime mjekësore në shtëpi;

- qendra rehabilituese (banjë) në Shalë;

- ndërtimi i shtëpisë së pleqëve;

Nuk janë thjeshtë premtime, ne vërtetë do t’i bëjmë realitet!

#ArmendAgolli #LDK160

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat