Agolli: Rezultatet nuk ishin ato që i prisnim, megjithatë faleminderit secilit që keni besuar në mua

Mitrovica

Agolli: Rezultatet nuk ishin ato që i prisnim, megjithatë faleminderit secilit që keni besuar në mua

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 00:09
Armend Agolli

Armend Agolli, kandidati i LDK-së për kryetar të Mitrovicës, ka folur pas gati numërimit të të gjitha votave në Mitrovicë duke thënë që rezultatet nuk ishin ato që i kanë pritur.

Agolli përmes një postimi në Facebook, e ka uruar kundërkandidatin e tij Bedri Hamza nga PDK-ja i cili po prin me 54.04% të votave të numëruara.

“Jam i lumtur që ju keni treguar kulturë të lartë duke kryer një proces zgjedhor pa incidente. Rezultatet tona nuk janë ato që i prisnim, megjithatë faleminderit secilit që keni besuar në mua”.

Bashkë me ekipën time kemi ofruar një program zhvillimor për Mitrovicën, ju keni zgjedh një ofertë tjetër, unë e pranoj këtë rezultat sepse në demokraci shumica vendos. I uroj Bedriut për rezultatin e arritur, uroj që ai ta respektoj vullnetin e qytetarëve me përulësi”, u shpreh tutje ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat