Vdiq nëna e Bedri Hamzës

Mitrovica

Vdiq nëna e Bedri Hamzës

Më: 8 mars 2022 Në ora: 20:55
Bedri Hamza

Nëna e kryetarit të komunës së Mitrovicës, Bedri Hamza, Rabisha, ka vdekur sot.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Hamza, përmes një reagimi në Facebook.

Postimi i tij:

”Lamtumirë NANË!

Sot kur ti mbylle sytë, për ta nisur rrugën e amshimit, more me vete edhe një pjesë timen. Ndjenjën e ngrohtësisë dhe dashurisë, që vetëm shpirti yt i bardhë diti ta japë me aq urtësi e mirësi.

Lamtumirë, kujtimi më i bukur i imi!

Familjarë dhe miq, varrimi i Nënës do të bëhet nesër (e mërkurë) më 9 mars 2022, në varrezat e fshatit Klinë e Epërme, Komuna e Skenderajt, në orën 15:30”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat