Motorola pohon se do të lansojë telefonin e tyre të palosshëm - Bota Sot
Motorola pohon se do të lansojë telefonin e tyre të palosshëm

Mobile

Motorola pohon se do të lansojë telefonin e tyre të palosshëm

Më: 28 shkurt 2019 Në ora: 16:38
Foto ilustrim

Motorola në pronësi të Lenovo është duke kërcyer zyrtarisht në trenin me trendin më të nxehtë të këtij viti në teknologji: telefonin e palosshëm.

Kompania ka konfirmuar për Engadget se po zhvillon një pajisje të palosshme që do të lansohet “[jo] më vonë se të gjithë të tjerët në treg.”

Për referencë, Samsung Galaxy Fold do të lansohet në prill, pasuar nga Mate X i Huawei në mes të 2019.  Telefoni i palosshëm i Motorola duhet të fillojë rreth verës.

Motorola ka thënë tashmë se dizajni nuk do të shfaqë një ekran në pjesën e jashtme të pajisjes, si Galaxy Fold dhe Mate X. “Ne kemi testuar një pajisje OLED me film plastik,” tha një zyrtar i Motorola për Engadget.

Motorola gjithashtu po heton formate të ndryshme për ekranin e palosshëm, të tilla si një ekran i vetëm që mund të dyfishohet për të zvogëluar shanset e gërvishjes së ekranit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...