Ky është telefoni telefoni i ri i cili mbushet brenda 15 minutave - Bota Sot
Ky është telefoni telefoni i ri i cili mbushet brenda 15 minutave

Mobile

Ky është telefoni telefoni i ri i cili mbushet brenda 15 minutave

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 09:56
Foto ilustrim

Së shpejti do të prezantohet prodhuesi kinez Vivo, Iqoo 5.

Me teknologjininë e re, telefonat intelegjentë do të mbushen plotësisht për 5 minuta në 50 përqind.

Sipas prodhuesit, Iqoo 5 thuhet se është telefoni i parë i disponueshëm tregtar që mbështet teknologjinë e ngarkimit të shpejtë 120 vat.

Telefoni inteligjent duhet të ketë një procesor Snapdragon 865 dhe 8 GB RAM dhe mbështetje 5G.

Iqoo, Vivo, por edhe Oppo, OnePlus dhe Realme të gjithë i përkasin të njëjtit grup.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat