Mësohet pasuesi i telefonit Galaxy A5 - Bota Sot
Mësohet pasuesi i telefonit Galaxy A5

Mobile

Mësohet pasuesi i telefonit Galaxy A5

Më: 6 dhjetor 2018 Në ora: 16:56
Mësohet pasuesi i telefonit Galaxy A5

Kohë më parë pati raporte se telefonat e parë Samsung Galaxy, i cili do të ketë ekran Infinity-O, do të jetë Galaxy A70 dhe A90 Galaxy.

Megjithëse asnjë informacion mbi këto modele nuk është bërë deri tani, një model tjetër i serisë Galaxy A tani është shfaqur në Geekbench. Galaxy A50 mund të jetë pasuesi i modelit Galaxy A5 (2017).

Lista Geekbench zbulon se Galaxy A50 (SM-A505FN) do të përdorë çipin Exynos 9610 nga segmenti i mesëm. Procesori do të çiftëzohet me 4GB RAM.

Exynos 9610 është prodhuar në procesin 10nm FinFET, dhe pritet të jetë pjesë e disa telefonave nga segmenti  i mesëm.

Çipi ofron mbështetje për Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac dual-band, Bluetooth 5.0, GPS me A-GPS, GLONASS, Galileo dhe Beidou.

Nga ana e softuerit, Galaxy A50 do të ketë sistemin e fundit operativ Android 9 Pie.

Samsung Galaxy A50, ashtu sikurse edhe modelet e tjera të 2019 Galaxy A Series, do të lansohet në fillim të vitit të ardhshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...