E tmerrshme, anakonda gëlltit të gjallë ekspertin e gjarpërinjve - Bota Sot
E tmerrshme, anakonda gëlltit të gjallë ekspertin e gjarpërinjve

Ndryshe

E tmerrshme, anakonda gëlltit të gjallë ekspertin e gjarpërinjve

Më: 8 janar 2019 Në ora: 07:42
Foto ilustrim

Një program televiziv amerikan nuk njef më limite .

Paul Rosolie, natyralist dhe ekspert i gjarpërinjve të mëdhenj, i mbrojtur nga një veshje e posacme për këtë mision, ishte gati për tu gëlltitur nga një Anakonda gjigande rreth dhjetë metra.

Aventura e frikëshme ka ndodhur në pyllin e Amazonës, por eksperimenti nuk shkoi siç duhet, pasi anakonda gjigande për pak sa nuk e mbyti Rosolien.

"Mendova se do të isha në gjendje të lëvizja krahët dhe në një mënyrë do të ishta i sigurt, por ajo më kapi dhe më mbështolli", thotë Rosolie.

Ndërkohë, goja e kafshës hapet mbi kokën e tij, dhe ai e përshkruan dëgjimin e tij si "gurgullimë dhe gulçimi ".

"Situata ndryshoj dhe kur ndjeva gjakun që po dilte nga krahu im, dhe ajo filloi të me mbërthente më fort dhe ndjejva që po më thyente kockat, në atë moment unë kam thirrur për ndihmë", thotë Rosolie.

Ashtu siç shihet ne video, Rosolie është shpëtuar nga miqtë e tij të cilët e kanë larguar me kujdës anakondën që kishte mbërthyer trupin e Rosolie.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...