Fëmijët ishin në gjumë, ndërron jetë nëna e tyre - Bota Sot
Fëmijët ishin në gjumë, ndërron jetë nëna e tyre

Ndryshe

Fëmijët ishin në gjumë, ndërron jetë nëna e tyre

Më: 17 janar 2019 Në ora: 00:26
Tara Culley, 28- vjeç nga Radcliffe, Bury në Britani

Një nënë e dy fëmijëve ka ndërruar jetë, pasi përzierja e alkoolit me kokainën i shkaktoi atak në zemër. Tara Culley, 28- vjeç nga Radcliffe, Bury në Britani kishte dalë me miqtë e saj në lokal dhe për disa orë ka konsumuar alkool dhe një sasi kokaine.

Dy fëmijët e saj dhe vajza e të dashurit ishin duke qëndruar në shtëpi me gjyshen e tyre.

Mësohet se nëna e dy fëmijëve qëndroi gjatë gjithë natës duke pirë jo vetëm alkool, por edhe lëndë narkotike. Pasi mbërriti në shtëpi në orën 9:00 të mëngjesit dhe u shtri, por më vonë u gjet e pajetë në krevatin e saj.

Edhe pse ajo u dërgua në spitalin e Royal Bolton, ishte e kotë. Testet treguan se përzierja e alkoolit me kokainën i shkaktuan asaj një atak në zemër.

“Ne dolëm rreth orës 18:00 dhe pimë për disa orë me miqtë tanë. Tara përpara se të shkonim në lokal bleu një sasi kokaine, por nuk e pashë se kur e konsumoi. Ndërkohë që nëna ime po kujdesej për fëmijët“, ka thënë partneri i saj për hetuesit.

Gjithashtu partneri i saj ka treguar se ata shkëmbyen disa mesazhe me njëri tjetrin.

“Teksti i fundit që më dërgoi ishte në orën 9:36 dhe unë u përgjigja në orën 9:47 dhe pastaj u ngjita në dhomën e gjumit dhe kur hyra pashë se Tara nuk ishte e ndërgjegjshme kështu që thirra ambulancën, por ajo kishte ndërruar jetë”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...