“Të kanë mbetur 2 vjet jetë”, 40 vjeçarja sfidon mjekët - Bota Sot
“Të kanë mbetur 2 vjet jetë”, 40 vjeçarja sfidon mjekët

Ndryshe

“Të kanë mbetur 2 vjet jetë”, 40 vjeçarja sfidon mjekët

Më: 25 mars 2019 Në ora: 15:55
Foto

Edhe pse nuk kishte konsumuar kurrë duhan, Kate Malvenan u diagnostikua më 3 tetor të vitit 2018 me kancer më mushkëri. Më vonë, gjatë trajtimit, 40-vjeçares i dhanë mjekët një tjetër lajm aspak të mirë.

Kanceri i saj ishte përhapur nëpër organe të tjera të trupit dhe sipas mjekëve, asaj i kishin mbetur vetëm 24 muaj jetë. Ajo ishte e vendosur për të mos u dorëzuar, mblodhi të gjitha kursimet e saj dhe u nis për në Meksikë për një mjekim alternativ.

Kate  u mjekua në një qendër të quajtur “Hope4Cancer” dhe pagoi rreth 35 mijë funta për një program tre javor. Kur u kthye për vizita, kanceri i saj ishte zvogëluar në 75% të masës së tij ndërsa nuk kishte më gjurmë të tumorit në nyjet limfatike.
 

Image
Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...