Kuriozitete interesante të pa ditura më parë, do ju lënë pa fjalë - Bota Sot
Kuriozitete interesante të pa ditura më parë, do ju lënë pa fjalë

Ndryshe

Kuriozitete interesante të pa ditura më parë, do ju lënë pa fjalë

Më: 20 qershor 2019 Në ora: 20:32
Kuriozitete

Ndonjëherë na duket sikur dimë shumë përsa i përket gjërave që na rrethojnë dhe asgjë nuk do të na surprizojë më. Më poshtë kemi përzgjedhur 18 kuriozitete interesante të cilat do t’ju habisin.

1. Qumështi i hipopotamit është ngjyrë rozë.

2. Mjalti i bletës nuk skadon asnjëherë.

3. Kandili i detit Turritopsis Netricula është e vetmja specie në tokë e cila është e pavdekshme.

4. Zemra e një balene blu është aq e madhe sa një njeri mund të notojë brenda arterieve.

5. Fyti i balenës e ka diametrin njësoj me një gomë makine.

6. Pesha e të gjitha mizave në mbare botën është e njëjtë me peshën e të gjithë njerëzve në tokë.

7. Oktapodi ka tre zemra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat