Mjaullitja më e zhurmshme e një maceje shtëpiake - Bota Sot
Mjaullitja më e zhurmshme e një maceje shtëpiake

Ndryshe

Mjaullitja më e zhurmshme e një maceje shtëpiake

Më: 23 qershor 2019 Në ora: 17:49
Mjaullitje

Mjaullitja më e zhurmshme e një maceje shtëpiake është 67.7 decibel dhe është arritur nga maçoku Smokey, pronar i të cilit është Lucinda Ruth Adams (Britani e Madhe) e cila jeton në Northampton. 

Smokey është një maçok shtëpiak dhe mund të lëshoj zhurma të mësha sa herë që ndihet mirë dhe i gëzuar. Mjetet që u përdorën për ta nxitur maçokun të lëshojë këto mjaullima janë një brushë, copa të mishit dhe përkëdhelja me dorë. Matja e zërit të tij është bërë me aparate moderne akustike në një distancë prej një metër

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...