E pabesueshme, 6-vjeçari bën 3.270 pompa në vetëm dy orë - Bota Sot
E pabesueshme, 6-vjeçari bën 3.270 pompa në vetëm dy orë

Ndryshe

E pabesueshme, 6-vjeçari bën 3.270 pompa në vetëm dy orë

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 21:39
Foto

Një djalë rus 6-vjeçar ka bërë atë që edhe një ekspert palestre mund ta ëndërrojë.

Ibrahim Lyanov nga rajoni Novy Redant theu rekordin botëror duke bërë 3.270 pompa vetëm në dy orë.

Ai fitoi një apartament për familjen e tij si edhe hyri në Librin e Rekordeve Ruse.

Megjithatë Ibrahimi nuk u ndal me 3.270 pompa që ishte rekordi i vendosur në Rusi. Por djali vazhdoi duke arritur në total 4.445 pompa. Apartamenti iu dha djalit nga një klub lokal sportiv i quajtur Chingiz. Ai u trajnua atje çdo ditë së bashku me babanë e tij, që e ndihmoi të fitonte garën dhe ende shkon dy herë në javë. Ibrahim nuk është i pari që e fiton këtë çmim falë këtij suksesi të jashtëzakonshëm. Vitin e kaluar, një djalë pesëvjeçar fitoi një veturë të tipit Mercedes të ri pasi ai arriti të bëjë 4,105 pompa, gjithashtu pa u ndalur.
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...