Çifti i homoseksualëve kërkon 25 mijë dollarë për të krijuar familje - Bota Sot
Çifti i homoseksualëve kërkon 25 mijë dollarë për të krijuar familje

Ndryshe

Çifti i homoseksualëve kërkon 25 mijë dollarë për të krijuar familje

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 12:51
Çifti

Një çift i ri homoseksualësh do të krijojë familje. Për këtë arsye, ata kanë nxjerrë një apel për mbledhjen e fondjeve që të paguajnë fekondimin in vitro.

Ryan Curran, 27 vjeç, dhe Jerome Pacquing, 25 vjeç, të dy nga Tauranga, Zelanda e Re kanë gjetur një dhuruese vezësh dhe një surrogate, por kanë nevojë për 25 mijë dollarë që të kryejnë të gjitha procedurat.

Rayn tha se i gjithë procesi i duket shumë frustrues dhe i komplikuar.

“Ndoshta sepse është një investim shumë i madh, emocionalisht dhe financiarisht. Megjithatë, dëshira jonë është të kemi fëmijë, pavarësisht të gjithave”, u shpreh ai për Daily Maily.

Image

Një cikël i fekondimit in vitro dhe transferimi i embrioneve mund të kushtojë nga 11 mijë – 17 mijë dollar. Nëse transferimi nuk rezulton me sukses, atëherë procesi duhet të përsëritet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...