U pushua nga puna për shkak të koronavirusit, 20-vjeçari fiton 3 milionë dollarë në një lotari - Bota Sot
U pushua nga puna për shkak të koronavirusit, 20-vjeçari fiton 3 milionë dollarë në një lotari

Ndryshe

U pushua nga puna për shkak të koronavirusit, 20-vjeçari fiton 3 milionë dollarë në një lotari

Më: 15 prill 2020 Në ora: 08:52
Ilustrim

Një 20 vjeçar në Adelaide të Australisë, ka fituar një lotari prej 3 milionë dollarësh, pak kohë pasi u përjashtua nga puna, për shkak të shpërthimit të koronavirusit.

20-vjeçari, identiteti i të cilit mbetet i panjohur, do të marrë rreth 20,000 dollarë australian në muaj, përgjatë 20 viteve të ardhshme, shkruajnë mediet australiane

“Ne jemi një familje e re dhe kemi një fëmijë, kështu që kjo lotari do të na ndihmojë për pjesën tjetër të jetës sonë. Kohët e fundit kam humbur dhe punën time për shkak të virusit korona, kështu që fitimi i lotarisë më ka ndihmuar së tepërmi. Isha stresuar shumë kohët e fundit, por tashmë jam shumë i lumtur” u shpreh i riu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat