Momenti i frikshëm kur peshkaqeni e gllabëron një balenë 5-metërshe

Ndryshe

Momenti i frikshëm kur peshkaqeni e gllabëron një balenë 5-metërshe

Më: 15 shtator 2020 Në ora: 09:41
Momenti i frikshëm kur peshkaqeni e gllabëron një balenë 5-metërshe

Një roje shpëtimi në det kapi pamjet mahnitëse kur një peshkaqen i bardhë që përpin një balenë 5 metra në brigjet e Nju Jorkut.

Jake Kolar filmoi ndodhinë pasi ai dhe një koleg u futën në ujë për të kërkuar një balenë, e cila noton në shpinë, shkruan Daily Mail.

Klipet e shkurtra tregojnë momentin kur grabitqari ngulë dhëmbët në balenë, pastaj noton pranë anijës së rojeve të shpëtimit dhe godet një skiatore të tyre.

Ngjarja mësohet të ketë ndodhur më 31 korrik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat