Gruaja që nuk i ka prerë flokët që 15 vjet, synon t’i bëjë dy metra të gjata

Ndryshe

Gruaja që nuk i ka prerë flokët që 15 vjet, synon t’i bëjë dy metra të gjata

Më: 22 tetor 2020 Në ora: 11:45
Stefanie Classen

Një grua 31-vjeçare nga Gjermania nuk i ka prerë flokët që 15 vjet. Gjatësia e tyre tashmë është më e madhe se tërë trupi i saj.

Stefanie Classen nga Dyseldorfi i Gjermanisë, e cila punon si roje, po i publikon fotografitë e flokëve të saj të jashtëzakonshme në Instagram. Synimi i saj është që flokët t’i rrisë në dy metra, shkruan Daily Mail.

I dashuri i saj, Ralph Kopitz, ia bën të gjitha fotografitë që ajo i publikon në rrjetet sociale, ku ka më shumë se 2.000 ndjekës.

Stefanie thotë se ajo gjithmonë e ka lidhur bukurinë me flokët e gjata. “Posa u bëra e rritur, mora vendim me vetëdije që të mos i shkurtoj flokët”, thotë ajo.

Vendimin për zgjatjen e flokëve e mori në vitin 2005, kur i kishte 16 vjet. “Prindërit kurrë nuk më lejonin që t’i rris flokët më shumë sesa deri në krahë. Ma merr mendja që për ta ishte më lehtë, por sapo u bëra e rritur, dëshirova që t’i rris për të parë se si duken”, shton gruaja gjermane.

Tri vjet pasi vendosi të mos i shkurtonte flokët, gjatësia e tyre kishte arritur deri në krahë dhe Stefanie thotë se ndihej më e bukur me atë pamje.

Ajo i pastron flokët dy herë në javë, por pranon se pjesa më e vështirë është tharja e tyre. “Shkoj për të fjetur me flokë të lagura dhe zakonisht thahen kur të zgjohem, varësisht nga moti”, tha Stefanie.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat