Kishte porositur PS5, por në vend të tij i erdhi një qese me oriz

Ndryshe

Kishte porositur PS5, por në vend të tij i erdhi një qese me oriz

Më: 23 nëntor 2020 Në ora: 16:11
Foto Ilustrim

Klientët e Amazon në Mbretërinë e Bashkuar në pritje të dorëzimit të Playstation 5 të ri kanë mbetur të tronditur kur u përshëndetën me qese me oriz në vend të tastierës së lojërave.

Hajdutët duket se kanë vjedhur PS5 para se të dorëzoheshin të enjten dhe të premten e kësaj jave.

Blerësit e zhgënjyer që kishin porositur muaj më parë shkuan në Twitter për të ndarë zhgënjimin dhe konfuzionin e tyre të plotë, pasi zbuluan se konzolla e tyre u zëvendësua me artikuj të ndryshëm, siç ishin ushqimi për mace dhe produkte të tjera.

Klientë të tjerë raportuan se paketat ishin shënuar gabimisht si të dorëzuara kur nuk kishin marrë asgjë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat