21-vjeçarja thyen rekord botëror, ka vizituar 196 vënde të botës

Ndryshe

21-vjeçarja thyen rekord botëror, ka vizituar 196 vënde të botës

Më: 13 janar 2021 Në ora: 15:23
Lexie Alford

Lexie Alford është vetëm 21 vjeçe dhe ka vizituar tashmë të gjitha 196 vendet e botës. Një rekord i ri botëror.

Më 31 maj, vajza nga Kalifornia vizitoi vendin e fundit që i mungonte, Korenë e Veriut.

Lexie u bë personi më i ri në botë që ka qenë në të gjitha 196 vendet. Ajo kaloi rekordin e James Asquith, i cili udhëtoi të gjitha vendet e botës deri në moshën 24 vjeçare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat