Është vetëm 22 vjeç dhe u bleu prindërve shtëpinë e ëndrrave

Ndryshe

Është vetëm 22 vjeç dhe u bleu prindërve shtëpinë e ëndrrave

Më: 16 prill 2022 Në ora: 12:23
Prindërit e Adam Beales

Cila është shuma më e madhe që keni shpenzuar për prindërit tuaj? I keni nxjerrë për darkë, u keni blerë lule, dhurata? Por a u keni blerë atyre një shtëpi?

Një YouTuber irlandez i befasoi prindërit e tij me shtëpinë e tyre të ëndrrave duke përdorur paratë që fitoi nga Youtube, me të cilin nisi të angazhohej në moshën 12-vjeçare. 22-vjeçari Adam Beales u dhuroi prindërve të tij shtëpinë në vitin 2020, por ata nuk mundën të jetonin për shkak të pandemisë.

Megjithatë, sapo u hoqën kufizimet, ai u lidhi sytë prindërve dhe u tregoi shtëpinë e tyre të re. Të gjithë e ka treguar në video.

Ai tha, "Gjithçka që kam bërë në jetë, pothuajse e gjithë kjo në një farë mënyre ishte për t'i bërë prindërit e mi krenarë. YouTube për mua ka hapur kaq shumë dyer, kaq shumë mundësi dhe nuk e kisha pritur kurrë as për një milion vjet, të më mundësonte të ndihmoja shumë familjen time”.

Ai shtoi: "Kjo është shumë e veçantë për mua, dhe po i ble mamasë dhe babit tim një shtëpi të re". Ai shpjegoi se prindërit e tij kishin kërkuar një shtëpi vitin e kaluar për shkak të 'dëshirës për ndryshim'.

Ai tregon se prindërit ranë në dashuri me shtëpinë në momentin që e panë. Ai gjithashtu bleu disa mobilje për të ndihmuar nënën e tij të përpiqej të dekoronte shtëpinë.

Ai u lidhi sytë prindërve dhe vëllait të tij dhe u tha se po i çonte në shtëpinë e tij. Kur i zgjidhën sytë, babai i tij e pyeti: "A ke blerë një shtëpi?" Adami u përgjigj: "Është e juaja!" Nëna e Adamit shpërtheu në lot dhe e përqafoi e emocionuar. Babai i tij tha: "Unë e njoh këtë shtëpi, ne e kemi parë. Shiko, rrahjet e zemrës ime kanë arritur maksimumin. Nuk di çfarë të mendoj, krahët e mi janë mpirë".

Vëllai i tij më i vogël komentoi: "Vazhdoj të ndihem sikur do të zgjohem pas tri minutash dhe do të më duket si një ëndërr. Një nga ndjekësit e tij tha, "Unë mendoj se është ëndrra e çdo fëmije t'ia sigurojë prindërve të tyre. Ti e kuptove qartë detyrën, djali im! Më ke bërë të qaj këtu sikur jam atje me ju djema!!!"

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat