Përleshja epike: Ariu (i paftuar) ndërpret ‘gostinë’ e ujqërve…(+18) - Bota Sot
Përleshja epike: Ariu (i paftuar) ndërpret ‘gostinë’ e ujqërve…(+18)

Ndryshe

E shtunë, 17 nëntor 2018

Përleshja epike: Ariu (i paftuar) ndërpret ‘gostinë’ e ujqërve…(+18)

Më: 5 dhjetor 2017 Në ora: 19:25
Për të mbrojtur gjahun e tyre, ujqërit përpiqen të luftojnë me ariun, por nuk arrijnë të dalin fitimtarë.

Ky është momenti i përgjakshëm kur një ari ngjyrë kafe përleshet me një tufë ujqërish në lidhje me një dre të ngordhur.

Pamjet janë marrë nga Tom Littlejohns dhe tregojnë tufën e ujqërve duke shijuar vaktin e tyre, deri në momentin kur ndërpriten nga ariu i madh (i paftuar).

Për të mbrojtur gjahun e tyre, ujqërit përpiqen të luftojnë me ariun, por nuk arrijnë të dalin fitimtarë.

Fotot e tjera tregojnë ariun duke shijuar i vetëm drerin.

Image
Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test