Rregullon nën ujë kubin me 12 faqe, për më pak se dy minuta - Bota Sot
Rregullon nën ujë kubin me 12 faqe, për më pak se dy minuta

Ndryshe

Rregullon nën ujë kubin me 12 faqe, për më pak se dy minuta

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 17:10
Pamje nga video

Anderson Kuey Wei Pin nga Malajzia, e ka plotësuar nën ujë një kub si të Rubikut, por që ka 12 faqe.

Shkathtësia me të cilën vepronte adoleshenti, ia mundësoi që ta kryente këtë enigmë të vështirë për një minutë e 29 sekonda.

Me këtë rast, ai pretendon se është i pari që e ka kryer ndonjëherë këtë veprim të vështirë, por kjo mbetet të vërtetohet.

Për dallim nga kubi i zakonshëm që ka gjashtë faqe dhe 20 pjesë të lëvizshme, atij iu desh të kombinonte 50 pjesët e lëvizshme. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test