Lypësja vdes me çantat me dollarë pranë, policia bën zbulimin e pabesueshëm - Bota Sot
Lypësja vdes me çantat me dollarë pranë, policia bën zbulimin e pabesueshëm

Ndryshe

E martë, 16 tetor 2018

Lypësja vdes me çantat me dollarë pranë, policia bën zbulimin e pabesueshëm

Më: 20 maj 2018 Në ora: 18:26
Ilustrim

Fatima Othman është një lypëse nga Libani, historia e së cilës është e pabesueshme.

52-vjeçarja u gjet e vdekur në një makinë të braktisur si pasojë e një ataku kardiak. Ajo nuk mund të përdorte as këmbët e as duart pasi ishte gjymtuar gjatë Luftës Civile libaneze.

Fakti shokues mbi vdekjen e saj ka ardhur si një bombë për autoritetet libaneze pasi kanë zbuluar se ajo kishte një pasuri të madhe bankare.

Policia gjeti pranë saj dy çanta të mëdha me 3300 dollarë brenda përpos pasurisë që ajo kishte në bankë.

E ndjera u bë e njohur në rrjetet sociale disa kohë më parë kur në internet u shpërnda një foto e saj ku një ushtar i jepte ujë.

Ajo kishte kursyer 1.1 milionë dollarë nga lypja dhe më pas i kishte depozituar në bankë.

Libreza e saj e kursimeve u verifikua nga policia dhe më pas u bë zbulimi surprizues. Pasuria e saj i kaloi familjarëve të së ndjerës, që jetonin në qytetin Ain Al-Zahab në veri të vendit.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test