Feston 129-vjetorin e lindjes: Jeta e gjatë, dënim nga Zoti - Bota Sot
Feston 129-vjetorin e lindjes: Jeta e gjatë, dënim nga Zoti

Ndryshe

E shtunë, 20 tetor 2018

Feston 129-vjetorin e lindjes: Jeta e gjatë, dënim nga Zoti

Më: 7 qershor 2018 Në ora: 17:47
Koku Istambulova mund të jetë personi që ka jetuar më së gjati në botë.

Ka mbijetuar dy luftëra botërore, rënien e Bashkimit Sovjetik dhe ngritjen e Vladimir Putin.

Bashkëshorti i ka vdekur para dhjetë vjetësh dhe familja pohon se ai kishte vdekur në moshën 120-vjeçare.

Koku Istambulova mund të jetë personi që ka jetuar më së gjati në botë.

Pothuajse e gjithë familja i ka vdekur dhe ka ‘mbijetuar’ edhe fëmijët e saj dhe ka mbetur vetëm, shkruan Mirror. 

Në letërnjoftim i shkruan se është lindur më 1 qershor të vitit 1889.

Jeta e saj ishte e gjatë dhe e rëndë. Ajo thotë se jeta e gjatë për të nuk është dhuratë prej Zotit, por dënim.  

Ndryshe, Istambulova flet dhe lëviz pa probleme edhe në këtë moshë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test