Pakujdesia e prindit i kushton jetën një fëmije në Kanada - Bota Sot
Pakujdesia e prindit i kushton jetën një fëmije në Kanada

Ndryshe

Pakujdesia e prindit i kushton jetën një fëmije në Kanada

Më: 23 qershor 2018 Në ora: 19:01
Ilustrim

Prindërit duhet të jenë shumë të kujdesshëm më fëmijët e tyre pasi një pakujdesi e vogël mund të kthehet në një tragjedi të madhe. 

Pikërisht kjo ka ndodhur në Kanada ku një djalë i vogël 6 muajsh është gjetur i vdekur nga babai i tij pasi që ai e kishte harruar atë në makinë.

Gjithçka ishte kuptuar kur i ati ishte nisur për në çerdhen e fëmijës së tij rreth orës 5:30 por nuk e kishte gjetur aty fëmijën dhe punëtorët e çerdhës i kishin thënë atij se nuk e kishin parë fëmijën e tij gjatë gjithë ditës.

Burri më pas është kujtuar për gabimin fatal që kishte bërë dhe ishte drejtuar menjëhërë për tek makina.

Kjo harresë u kthye në tragjedi për të pasi fëmija kishte ndërruar jetë nga asfiksimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test